mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Uroda

Kocie oko makijaż – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Kocie oko makijaż – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Makijaż jest niezwykle ważny dla każdej kobiety. Każda z nas chce przecież pięknie wyglądać i nie ma w tym nic dziwnego. Sztuka tworzenia makijażu jest trudna. Jednakże wszystkie zasługujemy na to, żeby wyglądać przepięknie każdego dnia.

Zobacz także: Najlepszy makijaż na ślub

Jak zrobić kocie oko makijaż

Bez wątpienia wszystkie wiemy co to jest ”kocie oko”. Jest to sztuka malowania powiek eyelinerem albo kredką do oczu w stylu lat 70. Jest to bardzo zjawiskowy, lecz także niestety bardzo trudny makijaż. Warto wiedzieć o nim jak najwięcej, ponieważ ten temat dotyczy każdej z nas. W Internecie możemy znaleźć bardzo dużo najróżniejszych inspiracji odnośnie malowania powiek. To wyłącznie od nas zależy które z inspiracji wybierzemy.

Znajdziemy tutaj także niezliczoną ilość instrukcji robienia najlepszego i najpiękniejszego kociego oka. Taki makijaż wręcz idealnie sprawdzi się zarówno na wielkie wyjście z przyjaciółmi, jak i na co dzień do pracy albo na uczelnię. Na pierwszy rzut oka taki makijaż może się wydawać naprawdę trudny, ale godziny praktyk sprawią, że będziemy go wykonywać bardzo szybko.

Jak powinno się robić makijaż kocie oko?

Nie trzeba malować oka samym eyelinerem. Jeżeli tylko mamy na to ochotę, to możemy jak najbardziej najpierw pomalować oko różnymi kolorami cieni do powiek, a później dopiero namalować kocie oko. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i od tego co lubimy najbardziej. Są różne style kociego oka. Jest ich tak dużo, jak dużo jest makijażystów. Każdy z nas lubi przecież co innego.

Jedni lubią bardzo długą kreskę, a inni wolą jak oko jest jedynie zupełnie delikatnie podkreślone kredką albo eyelinerem. Ani kredka ani dobrej jakości eyeliner nie kosztują bardzo dużo, w związku z czym każda z nas bez problemu może sobie na nie pozwolić. Warto o tym wiedzieć.

Kolejne bardzo ważne informacje na temat tego jak zrobić kocie oko

Bardziej wprawione kobiety robią tego typu makijaż samodzielnie, natomiast inne wspomagają się w tym przyklejając taśmę klejącą do powieki. Rysują kreskę na oku wzdłuż tej taśmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają one pewność, że taki makijaż wyjdzie rewelacyjnie i nie będzie go trzeba poprawiać nie wiadomo ile razy. A przecież malując się, chcemy zrobić to jak najszybciej.

Kreska na linii wodnej oka dodatkowo powiększy oko. Nie bez znaczenia jest stosowanie zalotki do rzęs. Sprawia ona, że oko jest jeszcze bardziej podkreślone. Tak naprawdę nie jest ważne to czym pomalujemy oczy. Najważniejsze jest to, żeby było nam wygodnie malować powieki. Jeżeli od razu nie wychodzi nam perfekcyjny makijaż oka, nie przejmujmy się tym. Najczęściej potrzebujemy czasu. Praktyka czyni mistrza. Jeżeli nie potrafimy zrobić prostej, całej kreski za jednym pociągnięciem, możemy podzielić sobie kreskę na mniejsze odcinki. Dzięki temu nasz makijaż będzie o wiele bardziej wyrazisty oraz perfekcyjny.

„Kocie oko” pasuje tak naprawdę każdej z nas niezależnie od kształtu twarzy, oka oraz niezależnie od naszego wieku. Warto o tym wiedzieć.

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Udostępnij