mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

ModaUroda

Najlepszy makijaż na ślub

Najlepszy makijaż na ślub

Ślub to uroczystość, która dla każdej panny młodej jest wyjątkowa i niemal najważniejsza w życiu. W ten wyjątkowy dzień, wszystko musi być szczegółowo dopracowane, zarówno kreacja, dodatki, biżuteria, jak i makijaż. Wszystkie te elementy stylizacji ślubnej dotyczą nie tylko panny młodej, ale także świadkowej i gości. Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy makijaż na ślub? Warto poznać najciekawsze propozycje dla panny młodej jak i dla innych pań, które będą uczestniczyć w tej ceremonii. 

Zobacz także: Jak się ubrać na chrzciny?

Makijaż na ślub dla panny młodej

Najlepszy makijaż dla panny młodej, to przede wszystkim taki, który podkreśli urodę i zakryje niedoskonałości. Niezależnie co jest modne w danym sezonie, trzeba pamiętać, że makijaż dobieramy indywidualnie. Każda z nas ma inne rysy twarzy, inną karnację i różny kolor włosów. W związku z tym makijaż, który pięknie prezentuje się na jednej kobiecie, może być niekorzystny dla drugiej.

Należy pamiętać, że makijaż ślubny nie powinien być zbyt mocny – w tym przypadku wybieramy jeden mocniejszy akcent, do podkreślenia. Jeśli chcemy wyróżnić oczy to usta powinny być już bardziej stonowane, i na odwrót. Dzięki temu unikniemy efektu sztucznej maski na twarzy. Warto zatem postawić na naturalność i subtelnie podkreślić nasze atuty.

Dobrze będzie podkreślić spojrzenie, gdyż to głównie na tej części twarzy będzie się skupiać cała uwaga. Wykonując makijaż oczu, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim cienie do powiek, należy dobrać do koloru oczu. W przypadku niebieskich tęczówek, idealnie sprawdzą się pastelowe barwy oraz jasne odcienie. Lepiej zrezygnować z mocnych kolorów, takich jak niebieski i fioletowy. Natomiast do zielonych oczu pasować będą niemal wszystkie kolory, nawet te mocniejsze – czerwień, pomarańcz czy bordo. Z kolei brązowe oczy warto podkreślić odcieniami miedzi, złota lub makijażem typu smoky eyes.

Pielęgnacja cery przed ślubem

Odpowiednia pielęgnacja naszej skóry jest bardzo ważna, zarówno na codzień, jak i przed ważnym wyjściem. Najlepiej wykonany makijaż może się źle prezentować, kiedy mamy problemy skórne lub gdy nasza cera jest przesuszona. Musimy dopasować pielęgnację do potrzeb naszej skóry. Warto, w tym przypadku skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże określić rodzaj cery i poleci odpowiednie preparaty i zabiegi dostosowane do naszych potrzeb. Niezależnie od rodzaju cery musimy pamiętać o jej nawilżeniu. W dniu ślubu istotne jest bowiem, aby nasza cera była dobrze nawilżona i wypoczęta. 

Makijaż na wesele 

Makijaż jest bardzo istotny zarówno dla panny młodej, ale także dla innych pań, które będą uczestniczyć w ceremonii ślubnej. W doborze makijażu wieczorowego powinniśmy kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku makijażu ślubnego. Jednak istotną różnicę stanowić będzie nasz ubiór. Tłem makijażu ślubnego będzie biała suknia, która mocno podkreśla jego charakter. Inne panie w zależności od koloru sukienki mogą zdecydować się na makijaż w różnym stylu.    

Udostępnij