mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Uroda

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Zrobienie kreski eyelinerem wcale nie musi być trudne oraz czasochłonne. Wie o tym każdy, kto chociaż raz robił sobie taką kreskę na oku. Kredkę do oczu oraz eyelinery można kupić zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepie stacjonarnym.

Zobacz także: Jakie pędzle do makijażu będą najlepsze?

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Z pewnością bardzo ważne jest to, żeby wykonać makijaż bardzo szybko. Na co dzień wykonywanie takiej kreski na oku nie jest czasochłonne. Jednakże takie pomalowanie oka wymaga bardzo dużej praktyki. Powinien wiedzieć o tym każdy z nas. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z makijażem oka ”kocie oko”, to powinnyśmy obejrzeć różnego rodzaju tutoriale, które bardzo łatwo można znaleźć w Internecie.

Robiąc kocie oko musimy pamiętać o tym, że taki makijaż sprawdzi się zarówno na wielkie wyjście, jak i na wyjście z przyjaciółmi albo po prostu do pracy. Jest on jak ”mała czarna”. Pasuje dosłownie do każdego stroju i na każdą okazję. Jak widać, bez wątpienia każda z nas powinna umieć zrobić sobie taką kreskę na oku. Można ją zrobić zarówno eyelinerem w markerze albo w pędzelku, jak i kredką do oczu. Wybór zależy wyłącznie od nas.

Jak zrobić kreski na opadającej powiece?

Mało kto wie o tym, że takie kocie oko jest wręcz idealne dla kogoś, kto zmaga się na co dzień z opadającą powieką. Powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę. Jeżeli nie potrafimy zrobić od razu całej kreski na powiece za jednym pociągnięciem, to najlepszym sposobem na piękne oko będzie podzielenie sobie kreski na oku na kilka części. Dzięki temu będziemy mieć większą pewność, że kocie oko zostanie perfekcyjnie wykonane i nie będzie ono wymagało dodatkowych poprawek.

Kreski na oku robione eyelinerem są niezwykle trwałe. Taki makijaż na pewno będzie nam się trzymał przez cały dzień. Warto pamiętać, że eyeliner jest o wiele bardziej wytrzymały niż kredka do oczu. Dlatego może o wiele lepiej jest używać eyelinera niż kredki do oczu.

Kolejne bardzo ważne informacje na temat eyelinera

Jeżeli nie mamy pewności, że dany produkt będzie dla nas odpowiedni, najlepiej jest sprawdzić w Internecie opinie klientek, które już korzystały z eyelinera albo danej kredki do oczu. Jeżeli natomiast w ogóle nie znamy się na malowaniu oczu, najlepszym sposobem będzie poradzenie się kogoś, kto będzie nam mógł w tym temacie pomóc. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko dużo czasu, lecz także i być może dużo pieniędzy.

Kreski na oczach nie powinny być zbyt grube, ponieważ będzie to wyglądało po prostu nieładnie oraz nieestetycznie. Bardzo popularnym przyrządem to tworzenia kociego oka jest eyeliner w pisaku. Jest on niezwykle precyzyjny. Wiele osób chce przed położeniem eyelinera nałożyć na powieki cienie. Wygląda to naprawdę zjawiskowo. Jeżeli okaże się, że nasza kreska potrzebuje poprawy, można niechciany jej fragment przykryć jasnym cieniem do powiek. Jak widać, malowanie kresek na powiekach wcale nie musi być trudne ani czasochłonne. Wszystko jedynie zależy od tego jak długą mamy praktykę i jaki mamy talent do tworzenia makijażu. Warto o tym wiedzieć.

Udostępnij