mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Dieta

Jak schudnąć w miesiąc przed ślubem?

Jak schudnąć w miesiąc przed ślubem?

Przygotowania do ślubu rozpoczynają się długo przed planowanym terminem. Rezerwacje sal weselnych odbywają się minimum dwa lata przed uroczystością. Podobnie jest z rezerwacją fotografa czy orkiestry weselnej. Staramy się, aby w ten dzień wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zarówno panna młoda, jak i pan młody chcieliby tego dnia prezentować się idealnie. Co zrobić jeśli mamy problem z nadmiarem kilogramów, a chcemy szybko schudnąć? Jak schudnąć w miesiąc przed ślubem? Czy da się zdrowo schudnąć w miesiąc? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Zobacz także: Co jedzą wegetarianie? Co należy na ten temat wiedzieć?

Dieta ślubna 

Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, będzie wprowadzenie zdrowych posiłków, pełnych wartościowych składników odżywczych. Ważne żeby dostarczały nam cenne białka, tłuszcze (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) i węglowodany. W tym przypadku warto jeść ryby, jajka, orzechy, drób, warzywa i owoce. Zdrowe tłuszcze to przede wszystkim oliwa z oliwek, olej lniany oraz olej rzepakowy. 

W przypadku diety odchudzającej należy regularnie przyjmować posiłki. Optymalnie będzie jeść pięć posiłków dziennie (mniejsze porcje), najlepiej co trzy godziny. Dieta ta powinna posiadać ujemny bilans kaloryczny, jeżeli chcemy schudnąć.

Koniecznie wyeliminować musimy cukier, słodycze i słodkie, gazowane napoje. Ponadto należy zrezygnować ze złych źródeł tłuszczy, czyli popularnych dań typu fast food. 

Bardzo ważnym elementem każdej diety jest optymalne nawadnianie organizmu. Picie minimum 2l płynów dziennie, wpływa na prawidłową przemianę materii oraz działa oczyszczająco. W tym przypadku najlepiej pić wodę niegazowaną z dodatkiem cytryny, zieloną herbatę lub soki warzywne i owocowe. 

Aktywność fizyczna

Połączenie specjalnej diety z odpowiednią aktywnością fizyczną będzie najlepszym rozwiązaniem, w celu zgubienia zbędnych kilogramów. Jeśli zależy nam na szybkich efektach, najlepiej rozpocząć ćwiczenia pod okiem specjalisty, który opracuje dla nas plan treningowy i będzie czuwał nad prawidłowym wykonywaniem zalecanych ćwiczeń. Odradza się intensywne treningi na własną rękę, gdyż możemy doprowadzić np. do kontuzji. 

Efekty zbilansowanej diety oraz odpowiedniej aktywności fizycznej mogą być już widoczne po miesiącu. W zależności od wyjściowej masy ciała, a także samodyscypliny możemy schudnąć między 2-4 kg. Drastyczny spadek wagi, w krótkim czasie będzie niekorzystny dla naszego zdrowia. 

Czego nie robić, aby szybko schudnąć?

Jeśli chcemy zgubić dużo zbędnych kilogramów, to lepiej nie zostawiać tego na miesiąc przed ślubem. Po pierwsze jest to niemożliwe do osiągnięcia, gdy chcemy zrzucić np. 15 kg. Po drugie, taki drastyczny spadek masy odbije się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Ponadto tego typu działanie może też łatwo doprowadzić do tzw. efektu jojo.

Nie wskazana będzie również głodówka, ani suplementacja preparatami, które określa się jako spalacze tłuszczu. Przy stosowaniu tego typu suplementów należy zwrócić uwagę na ich skład. Te naturalne spalacze powinny zawierać w swym składzie m.in. kofeinę, zieloną herbatę i guaranę. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie spalaczy od nieznanego producenta i o dziwnym składzie, to możemy sobie zaszkodzić. 

Udostępnij