mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Dieta

Co jeść po treningu?

Co jeść po treningu?

Każdy z nas chce wyglądać przepięknie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ piękna sylwetka to w dzisiejszych czasach niezbędna rzecz. Oprócz poprawy wyglądu trening sprawia, że mamy o wiele lepsze samopoczucie. Czujemy się wspaniale i chcemy więcej i więcej. Tak naprawdę każdy powinien ćwiczyć.

Zobacz także: Co jedzą wegetarianie? Co należy na ten temat wiedzieć?

Białko przed czy po treningu?

Z pewnością bardzo ważne jest to, żeby po treningu jak najszybciej coś zjeść. Obok samych ćwiczeń fizycznych, powinniśmy także jeść zdrowo. Zbilansowana dieta to podstawa. Tuż po treningu powinniśmy jeść, ponieważ nasze mięśnie muszą otrzymać białko zwierzęce albo białko roślinne. Pomagają nam w tym specjalne koktajle białkowe. Kosztują one dużo, lecz warto się w nie zaopatrzyć.

Podczas wysiłku fizycznego nasze mięśnie ciężko pracują. Należy im się odpowiednie odżywienie. Katabolizm sprawia, że białka budujące nasze mięśnie się rozpadają. Aby mogły one rosnąć, a co za tym idzie – żebyśmy schudli – należy dać im składniki odżywcze. Aby nie tracić tkanki mięśniowej, zjedzmy coś, co pomoże nam w zregenerowaniu mięśni.

Co jeszcze należy wiedzieć na temat białka po treningu?

Siła mięśniowa jest bardzo zależna od tego co, jak i kiedy jemy. Dobrym posiłkiem potreningowym jest owsianka, banan albo pieczywo żytnie. Bardzo dużo białka mają w sobie mięso drobiowe, ryby oraz nabiał. Nie ma znaczenia to, w jakiej porze dnia idziemy na siłownię. Powinniśmy się zastanowić nad tym, czy spożywamy odpowiednio dużo białka i czy nasze posiłki są zbilansowane. Same treningi nie wystarczą, jeżeli nie odżywiamy się prawidłowo. Należy o tym pamiętać.

Nie ma potrzeby liczenia kalorii, żeby chudnąć. Powinien o tym wiedzieć każdy z nas, lecz nie każdy sobie zdaje z tego sprawę. W Internecie możemy znaleźć bardzo dużo najróżniejszych przepisów na świetnie skomponowane posiłki po treningu. Jak widać, nie jest trudno jeść zdrowo. Z pomocą przychodzą nam dietetycy oraz trenerzy personalni. Jeżeli w ogóle nie znamy się w tym temacie, to najlepszym rozwiązaniem będzie poradzenie się kogoś, kto będzie nam mógł pomóc. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także i dużo pieniędzy.

Kolejne bardzo ważne informacje na temat tego co jeść po treningu

Najgorsze co można zrobić, to w ogóle zapomnieć o posiłku po treningu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nasze mięśnie nie otrzymają potrzebnego im budulca. Podczas treningów robią się mikrourazy, które jak najszybciej trzeba zregenerować. Jeżeli nie mamy czasu, siły albo ochoty na przygotowywanie posiłków, warto zapoznać się z ofertą przedsiębiorstw zajmujących się dietą pudełkową.

W sklepach możemy także bez żadnego problemu znaleźć batony proteinowe, które dodadzą nam energii i odbudują nasze mięśnie. Nie zapominajmy o uzupełnianiu wszelkiego rodzaju składników odżywczych niezależnie od tego czy trenujemy już wiele lat, czy po prostu zaczynamy swoją przygodę z fitnessem. Przed podjęciem jakiejkolwiek zmiany stylu życia, należy skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Lepiej nic nie jest robić na własną rękę.

Jak schudnąć w miesiąc przed ślubem?

Udostępnij