mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Moda

Jak się ubrać na chrzciny?

Jak się ubrać na chrzciny?

Jak się ubrać na chrzciny dziecka ze swojej rodziny? Ważne jest to, żeby nie pokazywać zbyt dużo ciała. Powinnaś sobie kupić elegancką oraz długą sukienkę. Najlepiej by było, jakby była do ziemi. Ponadto dobierz piękną i pasującą do stylizacji biżuterię. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej fryzurze oraz makijażu.

Zobacz także: Trendy na lato 2022 + propozycje stylizacji

Jaka sukienka na chrzest dla mamy?

Mama chrzczonego dziecka powinna ubrać się skromnie. To nie ona jest najważniejsza w ten dzień, ale jej dziecko. Z tego względu powinna wybrać stonowane kolory oraz klasyczny krój sukienki. Tak naprawdę nie jest także powiedziane, że mama musi być w sukience. Może ona założyć damski garnitur, jak i jeansy i też będzie dobrze wyglądała. Najważniejsze jest tutaj duchowe przygotowanie i wiedza o tym po co w ogóle dziecko się chrzci.

Rodzina i zaproszeni na chrzest goście powinni przed mszą wyspowiadać się, aby w trakcie mszy móc wziąć komunię. Jest to bardzo ważne. Jeżeli natomiast chodzi o strój rodziców, to bez wątpienia powinni oni ubrać się bardzo elegancko. W końcu podczas chrztu będą robione zdjęcia, które będzie się oglądać przez wiele, wiele lat. Dobrze jest się do nich przygotować.

Co jeszcze należy wiedzieć jeżeli chodzi o ubiór na chrzciny?

Każdy z nas powinien wiedzieć o tym, że sukienki na chrzest można kupić zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych. Wybór już zależy tylko i wyłącznie od nas. Z roku na rok pojawia się coraz to więcej najróżniejszych modeli oraz fasonów sukienek na chrzciny. Bardzo często trudno jest wybrać dla mamy na chrzest coś konkretnego. Ważne jest to, aby taka sukienka była bardzo wygodna, ponieważ przez całą mszę najprawdopodobniej to mama będzie trzymała na rękach swoje maleństwo.

Wybierając odpowiednią dla siebie kreację na chrzest musimy pamiętać o tym, że jest to ceremonia kościelna. Z tego względu należy wybrać taką sukienkę, która nie ma odkrytych pleców oraz nie jest niestosowna. Powinnyśmy mieć zakryte ramiona, dekolt, plecy oraz uda. Można tak naprawdę powiedzieć, że strój na chrzest albo na komunię jest bardzo formalny. Zupełnie inaczej ma się ubiór na wesele.

Kolejne bardzo ważne informacje na temat ubioru matki na chrzest własnego dziecka

Nie powinno się ubierać w sukienki o krzykliwym kolorze. Barwa sukienki powinna być stonowana. Najczęściej wybierane kolory to te jasne – biały, pastelowy błękit, czy pudrowy róż. Są to bardzo oficjalne kolory. Chrzciny jest to dosyć wesoła uroczystość, w związku z tym nie powinno się ubierać w ciemne kolory. Rodzice chrzestni także nie powinni być ubrani w krzykliwe barwy. Jeżeli natomiast chodzi o chrzest, który odbędzie się zimą, to trzeba pamiętać o tym, żeby zarówno czapka, jak i szalik nie wyróżniały się z tłumu.

Wbrew pozorom nie jest tak trudno znaleźć odpowiednią dla siebie sukienkę na chrzest dla swojego własnego dziecka. Trzeba tylko jej dobrze poszukać. Jeżeli natomiast chodzi o ceny sukienek, to można znaleźć bardzo ładne i wykonane z dobrego jakościowo materiału za bardzo małą kwotę, odpowiednią na każdy portfel.

Najlepszy makijaż na ślub

Udostępnij