mk-cosmetics.pl

Blog tematyczny o modzie i makijażu

Uroda

Kremy BB do twarzy

Kremy BB do twarzy

Coraz więcej osób interesuje się naturalną pielęgnacją twarzy. Ilość kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna jednak na co się zdecydować, żeby pomóc swojej skórze? To co na pewno można zrobić, to zaprzestać obciążania jej ciężkimi podkładami, które dodatkowo zapychają pory i prowadzą do powstawania niedoskonałości. Szczególnie latem, gdy skóra poci się intensywniej niż zwykle powinniśmy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem w którym zdradzamy sekrety piękna!

Stosowanie kremu bb

Kremy bb do twarzy z powodzeniem można stosować przez cały rok. Niektórzy stosują go samodzielnie inni natomiast wolą go nałożyć jako bazę pod przygotowanie makijażu. Krem bb w nakładaniu nie wyróżnia się niczym specjalnym od zwykłych kremów. Nakłada się go ruchem wklepując, aby lepiej się wtłoczył pod skórę. To na co trzeba szczególnie uważać to fakt, aby równomiernie rozprowadzić go po całej twarzy, szyi i dekolcie. W przeciwnym razie możemy spodziewać się zacieków, ponieważ krem ten zawiera w sobie pigment, którego zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry.

Gdy decydujemy się stosować krem bb samodzielnie, niezmiernie ważne jest, aby pamiętać, że jak każdy kosmetyk w ciągu dnia będzie się on ścierać. Jeśli chcemy go ponownie nałożyć wystarczy jedynie przemyć twarz na przykład tonikiem. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ w przypadku fluidu koniecznością byłoby użycie płynu micelarnego.

W przypadku, gdy krem bb ma nam służyć jako baza pod dalsze etapy makijażu, można się spodziewać, że końcowy efekt jaki uzyskamy to mocne krycie. Jest to bardzo pożądane w szczególności przez osoby, które borykają się z problemami skórnymi jak na przykład niedoskonałości czy widoczne naczynka.

Krem bb do twarzy a podkład

Coraz chętniej kobiety podczas upałów używają lżejszych odpowiedników fluidów jakimi są kremy BB. Między nimi jest jednak pewna różnica. Krem bb nie ukryje naszych niedoskonałości jednak z pewnością wyrówna koloryt skóry. Dzięki temu wygląda ona zdrowo i promiennie. Kremy BB do twarzy mogą też zamaskować rozszerzone naczynka jeśli nałoży się w to miejsce więcej niż jedną warstwę. Niektóre kremy niestety przy takim zabiegu mogą się brzydko rozwarstwiać na skórze. Warto więc zadbać o to, by kosmetyki były dobrej jakości wtedy praca z nimi i uzyskany efekt mogą zaskoczyć nie jedną osobę. 

Letni makijaż tylko z kremem bb!

Jeśli nie chcemy latem obciążać naszej skóry dużą ilością kosmetyków, idealnie sprawdzi nam się właśnie krem bb. Makijaż podczas tej pory roku powinien być w szczególności lekki, aby nasza skóra mogła oddychać i odparowywać wodę, a także aby w każdej chwili można było go poprawić bez konieczności robienia dużego demakijażu twarzy. Krem bb jest dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że działa on zarówno pielęgnacyjnie jak i także jest świetny jako produkt do dziennego makijażu!


Naturalna pielęgnacja twarzy jest w ostatnim czasie gorącym trendem. Jeśli Ty również chcesz w sposób szczególny zadbać o dobrą kondycję swojej skóry powinnaś postawić na sprawdzone kosmetyki. Wprowadzenie pielęgnacji z udziałem kremu bb z pewnością przyniesie Ci duże korzyści, które odczujesz już po pierwszym zastosowaniu!

Udostępnij